VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.8/10 (384 votes cast)

-Katyn Katliamı 2007 Polonya / Türkçe Altyazılı-

IMDB Puanı: 7.0/10
Tür: Dram, Tarih, Savaş, Suç
Yönetmen: Andrzej Wajda
Senaryo: Andrzej Mularczyk,
Przemyslaw Nowakowski
Oyuncular: Andrzej Chyra,
Maja Ostaszewska, Artur Zmijewski
Müzik: Narodowej Filarmoni Orkestrası
Süre: 2 saat 2dakika

2. Dünya Savaşı sırasında Almanları yenilgiye uğratan Sovyet kuvvetleri Polonya’nın doğusunu işgal eder ve rejim ihracı yaparlar. Bu sıralarda bütün üst düzey Polonya subaylarını Katyn bölgesine toplayıp, başlarına sıkılan tek kurşunla öldüren Sovyetler, tarihte böyle bir olay yaşanmadığını iddia eder. Stalin’e sunulan belgeler de bu düşünceyi değiştirmeyecektir.

Geçmişte yaşandığı iddia edilen fakat soru işaretleri ile günümüze kadar tartışılan bir olayı, ünlü yönetmen Andrzej Wajda beyazperdeye aktarıyor. Oldukça etkileyici ögeler barındıran ve 2008 yılında OSCAR’a aday gösterilen, aynı zamanda da Altın Küre ödülleriyle beraber 14 ödül kazanan bu yapımı VizyonFilmizle.org olarak sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz.

Part 1

Part 2

Vkontakte Play’e basıp bir süre yüklenmesini bekleyin. Kesintisiz izleyebilir ve istediğiniz yerden
başlatabilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
BU FİLME KAC YILDIZ VERİRSİNİZ?
Rating: 7.8/10 (384 votes cast)
Katyn Katliamı izle, 7.8 out of 10 based on 384 ratings


Toplam 41 Yorum Yapılmış.

 1. avarelll dedi ki:

  Mega muhteşem.Fevkaladenin fevkinde ultra mükemmel bir film..benim anlayamadığım şey,benim gibi sinema konusunda duayen bir insanın böyle bir filmin varlığından haberdar bile olmaması..ayrıca bu filmi adminimize öneren bir arkadaşımız vardı,onuda böyle bir filmi sitemize kazandırdığı için tebrik ediyorum…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 20 votes)
 2. Ağasarlı ayşe dedi ki:

  bir başyapıt gibi sanki.şahane bir film.nefes almadan izledim.teşekkürler vizyonfilmizle.org

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 11 votes)
 3. tozmik dedi ki:

  Admin gerçekten çok tşkür ederim.Polonya sinemasının Piyanist’ten sonra yaptığı en iyi filmdir.Gerçek bir başyapıttır.Bir Yahudi soykırımı filmi değildir.Onu baştan sölim.Polonyalı subaylara yapılan 22 bin kişinin başına tek kurşun sıkılarak öldürülmesini anlatan ve bunu almanlarmı yoksa ruslarmı yaptı.Bunu sorgulayan.Ki yıllar sonra Ruslar bu film sayesinde itiraf ettiler yaptıklarını.Tarihin akışını değiştiren belgelerin yeniden açılmasına sebep olan ve herşeye sebep oldukları zannedilen nazilerin aklanmasına sebep olan bir başyapıttır.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +6 (from 14 votes)
 4. cihat dedi ki:

  gerçekten harika bir film.2.dünya savaşı konulu yüzlerce film izlemişimdir.beni bu kadar etkileyen olmamıştı.teşekkürler admin.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 11 votes)
 5. Ahmet Okan dedi ki:

  çok başarılı ve dramatik bir film.mükemmel kurgulanmış.polonya sinemasının bu kadar gelişmiş olduğunu bilmiyordum.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 8 votes)
 6. Napolyon dedi ki:

  bence oscarı kazanmalıydı.çok beğendim.herkesin izlemesini tavsiye ederim.10 numara bir film.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 8 votes)
 7. cebiye dedi ki:

  sahane bir film cox guzel

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 7 votes)
 8. Cadiz dedi ki:

  olağanüstü güzel bir polonya filmi.bravo doğrusu.bu arada admin beye teşekkürler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 6 votes)
 9. aykut dedi ki:

  admin türkçe dublaj çok iyi olurdu mümkünse…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 6 votes)
 10. mükemmel insan dedi ki:

  Arkdaşlar bu filmi ben rica ettim, sizlerinde beğeneceğini düşündüm hiçbir yerde yoktu, sağolsun admin bey anında paylaştı helal olsun diyorum Allah başımızdan eksik etmesin, bugün ben bir fakir olarak açıkçası bu kadar film izleyemezdim, durumumu anlamayan bazı şahısların e utanmadan film izlemiyor demek ki mal demek ki cahil, elit değil gibi haksız suçlamalarına mağruz kalacaktım, o yüzden sağolsun kimseden aşağı kalmıyoruz sayesinde…he son zmanlarda bazı sinemalar ucuzladıysada sebebi kaçımız gözümüz değil :)

  Filme gelirsek, bu katliamı ruslar yapmasına rağmen o dönemde hertürlü kötülüğün beklendiği ve yapması daha muhtemel olan Almanlara suç atıldıysada daha bundan 10 -15 yıl önce rusya itiraf etti ve özür diledi, aslında tamam ALmanlar çok kötü olsada kimsede mahsum değilmiş diyebiliriz…birde üst düzey insanları öldürmeleri ülkenin iyice geri kalması içindi gayet şeytanca….En son bukadar savaşlardan çıkmış yılımış yığranmış milletler şu anda gene çok iyi durumlara geldiler çalışkanlık bu olsa gerek :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +8 (from 14 votes)
 11. mesutozemir dedi ki:

  güzel bir filimdi. emeğinize sağlık.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 7 votes)
 12. afrodisyas dedi ki:

  admine teşekkürlerimle.kesinlikle zaman kaybı degil.bizim dangalak dubonkskilerde izlesin derim.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 8 votes)
 13. hasip dedi ki:

  afedersiziniz arkadaşalarım ama belki benim gibi düşünenler olabileceği için bu yorumu yazıyorum,
  Film Berbat başka söylenecek bi şey yok oyuncular güzel oynamıs tamam ama bir arkadaş yukarıda 2.dünya savaşı fimi çok izledim ama bu eniyisi gibi bi şey yazmış alakası yok izlediğim en kötü film bu ketegoride.kesinlikle diğer arkadaşlarıma saygı duyuyorum ama yorumum belki bazı arkadaşlarıma yol gösterir saygılarımla iyi seyirler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 10 votes)
 14. Mefisto dedi ki:

  Ikinci dünya savasi insanlara cok büyük acilar yasatti.Bu konuda yüzlerce film yapildi.Bu film de o dönemlerde yasanmis bir olayi konu ediyor. Filmin asil ilgincligi,Stalingradda fasizmi yenilgiye ugratan kominist Rusya´nin tabir yerindeyse gercek yüzünü görmemizi sagliyor.Bunu sadece filmde anlatilan hikaye icin söylemiyorum. Savas biliyorsunuz Almanyanin Polonyaya saldirmasi ile basladi.Stalin, Hitlerle Polonyayi paylasma anlasmasi yapti ve dogudan da o Polonyaya saldirdi. Almanlar ve Ruslar Polonyanin ortasinda tokalasip ülkeyi paylasti. Sonradan savasin gidisi Rusyayi müttefiklerin yanina itti. Her ne kadar galiplerin ve haklilarin yaninda görünse de eli temiz degil(Aslinda bu digerleri icin de gecerli cünkü hepsi fasizmin yükselmesine öyle ya da böyle canak tuttular.)Filmi ilgiyle ve begenerek izledim.Sadece konusu ile degil bütün sinemasal özellikleriyle izlenmeyi hak eden bir film.Iyi seyirler…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 10 votes)
 15. downtown dedi ki:

  İkinci Dünya Savaşı’nın ilk günlerinde Naziler, Polonya’yı yeni askerî taktikler kullanarak hızla işgal ettiler. Fransız ve İngilizler, Almanya’ya karşı resmen savaş açmış olmalarına rağmen bu işgali protesto ile yetinip müdahalede bulunmamayı tercih etmişlerdi. Alman saldırısını dikkatle izleyen Sovyet Rusya, 17 Eylül 1939’da doğudan harekete geçerek işgale hissedar oldu. Böylece Polonya bir kısmı Nazi, diğeri Sovyet olmak üzere iki işgalci güç arasında fiilen bölündü. O günlerde bu işgal, Nazi-Sovyet Dostluk anlaşmasının çelengi gibi takdim edilmişti; sahte dostluk 1941’de sona erip Naziler Sovyetler Birliği’ne saldırdığında Polonya’nın tamamı Alman işgaline geçti.

  Katin Katliamı’nın ilk belirtileri, gariptir ki, Naziler’in Sovyetler’den boşalan bölgelerde yaptıkları çalışmalarla ortaya çıktı. Halbuki işgal altındaki Polonya halkına Sovyet yönetimi kadar Naziler de vahşice davranmışlardı. Rus cephesinde işler kötü gitmeye başlayınca Naziler, 1943 Nisanı’nda, Smolensk yakınındaki Katin Ormanı’nda öldürülerek üstüste gömülmüş 4 bin 500 Polonyalı subayın cesetlerini gösteren haber propaganda filmi yayınladılar. Aslında filmde gösterilen cesetler, öldürülenlerin beşte birinden ibaretti çünkü 5 Mart 1940’da Sovyet diktatörü Stalin, gizli servisi NKVD’ye, Sovyetler tarafından esir alınan 26 bin savaş esirini öldürmeleri için emir vermişti. Üç ayrı Sovyet toplama kampında tutulan Polonyalı savaş esirlerinin neredeyse tamamı, doktor, avukat, öğretim üyesi, mühendis, polis, rahip gibi yedek subaylardan oluşuyordu. Verilen emrin uygulanması Haziran başlarında sona erdi ve Polonya halkının en eğitimli ve üretken kesimini oluşturan 26 bin savaş esiri kafalarından vurulduktan sonra toplu mezarlara gömüldüler.

  Naziler, açığa çıkardıkları toplu mezarlardan ötürü Sovyetleri suçladılar, Sovyetler ise bunun bir Nazi provokasyonu olduğunu savunacaklardı. Sürgündeki Polonya hükümeti, olayın soruşturulması için Kızılhaç örgütüne başvurdu. 1943’de Alman işgalindeki bölgeye giren Uluslararası komisyon, hadise hakkındaki Nazi tezini destekleyen bir açıklama yaptı.

  İngiliz hükümetinin bu skandal hakkındaki tutumu çok şaşırtıcıdır. Katliam ortaya çıktığında İngilizler Sovyetlerle ittifak halindeydi ve katliamı kabullenmenin, ‘müttefik davasının moral amacı’nı tehlikeye düşürebileceğini düşünmüşlerdi; suçun Ruslar tarafından işlendiğini bilmelerine rağmen İngiliz resmî haber ajansları, Sovyet iddialarını destekledi; aksi yöndeki haberler savaş sansürü tarafından engellemişti.

  Daha da şaşırtıcı olanı, savaş bittikten sonra da Katin Katliamı’nın aydınlığa kavuşturulamamasıydı; Katin cânileri (!), Nurnberg Mahkemesinde Sovyet yargıçlar tarafından yargılandılar (!) ve elbette katliamın Naziler tarafından yapıldığı iddiasını kovuşturmaya çalıştılar. Ne var ki Naziler, daha beterini misliyle yaptıkları hâlde bu hadisede suçlu görünmüyorlardı, bu yüzden suçlama düştü ve dava kapatıldı. Soğuk Savaş döneminde İngiltere’de yaşayan Polonyalıların Londra’da bu hadiseyi hatırlatan bir anıt dikmeleri engellendi. Hükümet, İngiliz memurların bu olayla ilgili anma törenlerine katılmalarını yasakladı.

  Hadisenin hakikati biliniyordu zaten ama resmen kabullenilmesi için Sovyetlerin dağılmasına kadar beklendiğini görüyoruz. 1990’da Gorbaçov, Katin Katliamı’ndan Sovyetlerin sorumlu olduğunu kısmen kabullendi, ertesi sene Yeltsin sorumluluğun “kısmen” ifadesini bütünüyle onayladı; ne var ki o tarihte Katin Katliamı’nın sorumluları, İngiliz Savaş Suçları Yasası gereğince kapsam dışında bırakılmışlardı :(( filmi önerenlere ADMIN’e teşekkürler…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +12 (from 16 votes)
 16. hakan dedi ki:

  bravo adamlara 20 bin olu askerleri icin film yapip insanlara unutmadiklarini gosteriyorlar. biz yuzbinlerce kirim turkunun oldurulmesini yada cecen katlini azerilere yapilan vahseti yada ermenilerin ruslarla 2.500.000 milyon turkun olumunu kim biliyo yada hangi filmlerele saygimizi gosterdik

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 13 votes)
 17. avarelll dedi ki:

  aşağı kasabanın şerifi..hangi ansiklopediden alıp yazdın buraya bunları?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -7 (from 13 votes)
 18. ozgur dedi ki:

  cok sıkıcı bir film gercekten ortasinda kapattim filmi nasil 7 puan aliyo bu film anlamiyorum

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 14 votes)
 19. tozmik dedi ki:

  Arkadaşlar Japon filmi Nobody Knows ve Bu filmi siteye kazandıran benim.Belki Katyn katliamını mükemmel insan önceden önermiş olabilir.Admin bir film daha öneriyorum.Ben bilinmeyen ama oscara aday olan bildiğim çok film var.Mesela 2005 yılında tüm nazilere tek başına meydan okuyan bir kadının hikayesi Sophie Scholl ve gene 2003’te Çek Cumhuriyeti adına oscarlarda son beşe kalan Zelary ki bu film harika doğa manzaralarına sahiptir.Dünya sinemasından çok bildiğim filmler var.Admin işbirliği yapalım sende sevin bizde sevinelim.çok mutluluk duyuyorum.Bilinmeyen kaliteli yapımları herkezle paylaşmaktan. (ADMİN: TABİ Kİ BÜTÜN KALİTELİ FİLM İSTEKLERİNİZİ BİLDİRİN, ELİMİZDEN GELDİĞİ KADARIYLA EKLEMEYE ÇALIŞACAĞIZ. TEŞEKKÜRLER.)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 7 votes)
 20. hülya soylu dedi ki:

  saygıdeğer admin öncelikle size sonsuz teşekkürlerimi sunmayı bir borç bilir minnettarlığımı sunarım ben bu flimi aramadığım yer kalmadı sürekli sitenizin takipçisi olarak düne kadar sizinle yazzışmayı dahi düşünmüştüm çok çokkk teşekkür ederim.:)

  ADMİN: DEĞERLİ GÖRÜŞLERİNİZ İÇİN SİZE, TÜM TAKİPÇİLERİMİZE VE FİLMİ ÖNEREN SAYIN TOZMİK’E DE AYRICA TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 21. yusuf_alp dedi ki:

  film güzeldi. güzel bi acitasyon sergilenmiş ama şu değil arkadaşlar faşist nazilerle sovyetler bir tutulamaz. hataları yanlışları illaki olmuştur ama işçi sınıfı iktidarını halk iktidarını 70 sene ayakta tutmuş bir ülkeye bu kadar hoyratça yorumlar yapılamaz. katliam olmuş olabilir ama günün gerekleri neydi. bu soru sorulmalı. o bölge emperyalist blogun eline geçecek bi kayganlığa sahipti. stalin bu duruma müdahele ediyor. polonya tarihinde sosyalizm varken ki kadar hiç rahat olmuş mu sanmam. çünkü polonyalılar söylüyor diğer sovyet ülkeleri gibi…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 10 votes)
 22. demirbukey dedi ki:

  gerçekten izlenilecek bir film,vakit kaybı değil,ruslar bu katliamı yapmışlar itirafta etmişler,birtarafta alman nazilerin katliamı diğer tarafta rusya katliamı,alın birini vurun ötekine,biri kominist diğeri faşist,ikiside zalimce katliamlar yapmışlar,dilerim ALLAH,tan bu katliamların hesabını sorsun,bu dünyada kimler masum mazlum canlara kıyıyorsa onları lanetliyorum..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 5 votes)
 23. bukavilya dedi ki:

  eminim kızanlar olacak yorumuma :) ben beğenmedim filmi… savaşın korkunç yüzünü alatan çooookk daha başarılı filmler var..bu film ruhsuz ve soğuk geldi bana… sonuç olarak zevk meselesi…iyi seyirler…..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 8 votes)
 24. film kurdu dedi ki:

  film olağanüstü oyunculuklarla bezenmiş tam bir hayal kırıklığı tavsiye etmem imdb’nin de artık oyunculuklara ve filmin hikayesinden çok izleyiciği bağlayabilme özelliğine puan vermeleri gerekir

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 4 votes)
 25. levo dedi ki:

  Tek kelime ile sarsıcı…Admine çok teşekkürler.Bir şey daha; bizlere soykırımdan bahsedenler,Rusların
  yaptıklarına ne diyecekler bakalım?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 4 votes)
 26. ibo dedi ki:

  çok sarsıcı,etkilendim.,birkez daha hitler’e lanet okudum.,sonsuza kadar hergün ölümü yaşasın.,

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -3 (from 3 votes)
 27. musco dedi ki:

  beğenmedim..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 28. safinur dedi ki:

  filim harika.beğenmeyen arkadaşlar iyi demeniz için illaki ucuz oyuncuların rol aldığı yeniçeri dizileri ve flimleri gibi mi olacak?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 29. Osso dedi ki:

  Bu film olumsuz yorum hak etmiyor.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 30. feneahmet dedi ki:

  bu gün itabiriyle trt hd gösteriyor bende merak edip netten indirıyom yarın seyrederim yorumlara bakılırsa izlemey e deger 1 filim

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 31. mehmnet dedi ki:

  Dunyada fasizm de cok tehlikelidir yani Hitlerde ama Stalin akla hayale gelemiyecek kadar barbardir.
  Burada seyrettiginiz film inanin gercegin yuzbinde biri bile degildir stalin kendi halkini katlettigi gibi baska halklarada korkunc zararlari olmustur bunlarin basinda Polonya gelir. Bir daha sacaslar olmamasi dilegiyle….

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 2 votes)
 32. savasci70 dedi ki:

  .film guzel konu utanc verici insan olan icin … tarihi bir ders..mutlaka izleyinn..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 33. huradam13 dedi ki:

  2.dünyas avaşı ile ilgili en güzel film diyenleri anlamak mümkün değil.ya başka film izlemediler yada bufilmin yapımclıları ile bir ilişkileri var.
  film hiç kurşun sıkılmadan biten bir savaş filmi.konu güzel ama ağır ağır işleyen drama filmlerini sevenler izlesin.
  buna benze filmi türkler yapsa acaba en güzel film çok güzel film yorumları olurmuydu onuda merak ediyorum doğrusu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 34. İnsanlık dedi ki:

  Kesinlikle izlenmesi gereken bir film.Suratımıza tokat gibi çarpan büyük bir trajedinin öyküsü,Bu arada bizim içimizdeki mandacı zihniyetlerin kesinlikle izleyip anlayışlarını değiştirmesi içinde fırsat ve fikirler veren bir baş yapıt.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 35. clank59 dedi ki:

  film gercekten cok iyi arkadaşlar 2. dunya savası konulu bıldıgınız fılm varsa yazarmsnız. Saygılar

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 36. Tsunami dedi ki:

  Film abartıldığı kadar mükemmel harikulade falan değil.Son 20 dk kasına kadar sabırla seyretmeniz gerekiyor.Son 20 dk sını beğendim o kadar.Konu çok güzel ama iyi kurgulanmamış , sıkıcı , heyecansız bir film…Ben de beğenmeyen arkadaşlara katılıyorum.7 bu filme verilen bence fazla bir puan.Bol vakti olan izlesin.İyi seyirler DEMİYORUM.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 37. FATİH KEPENEKCİ dedi ki:

  GERÇEKTEN MUHTEŞEM BİR FİLM İZLEDİM.EMEĞİ GEÇEN SAYFA ADMİNLRİNE ÇOK TŞK EDİYORUM

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 38. elcin dedi ki:

  yuzumu hakana tutub derim bravo hakan ben azeriyim bu tur olaylar bizim yani turk milletinin bawina cok geldi sadece biz olup bitenlere biganeyiz.hakan su andada ruslarin ve ya almanlarin elinde olsa savas yine cikar biz kucuk devletiz ama turkiyenin yureyiyiz imkanlari olsa ilk bizi vururlar bundanda kotu

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 39. anka dedi ki:

  Son derece sağlam bir kurguya sahip ve kaliteli oyunculuklar barındıran bir film. Tek eleştirim savaşın bitişine yapıaln geçiş çok hızlıydı. Bunun dışında çok başarılı. Tarihi aktarmak hele de kurgulayarak aktarmak zordur ancak bu film zoru başarmış ve tarihsel gerçekleri son derece dramatik bir hikaye ile göz önüne sermiş. Bunun dışında filmin altyazıları gayet iyi, görüntü kalitesi de iyi. İzleyip izlememk konusunda karasız kalanlara tavsiyem; kesinlikle izlemeliler. Film neredeyse iki saat sürüyor ama her bir dakikasına değer. İzleme imkanı veren siteye çok teşekkür ederim.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 40. ssnakedkaputt dedi ki:

  bu film hakkında satırlara yazık ne savaş nede mücadele var polonyolı hatunu konu almış ghettolar gene pols fılm cekmıs de beş para etmez ben fılm uzmanıysam bu fılme ıyı dıyecek varsa buyursun allahın adını verdım bes para edmez aksını dıyecek varsa gelsın

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 41. serkan dedi ki:

  Linklerin hepsi ölmüş düzeltirseniz sevinirim

  ADMİN: İLK İZLEME SEÇENEĞİ SORUNSUZ ÇALIŞMAKTADIR.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Film Hakkında Yorum Yapın

:Web Siteniz:


© Copyright 2008 VizyonFilmizle.Com.TR - Tüm hakları saklıdır. film izle

Kapat [ x ]